Nahrávám

Okolí chaty

Nejbližší restauraci můžete navštívit ve stylovém srubu BalonCentra v nedaleké obci Břestek (v 1,3 km autem). 

Kam na výlet

  • BalonCentrum Břestek (pěšky 1,3 km) – nabízí českou i zážitkovou gastronomii, relaxaci v krásné lokalitě Chřibů a vyhlídkové lety balonem. (http://www.balony.eu/)
  • Uherské Hradiště (12,7 km) – vypravte se do někdejšího královského města poznávat bohatou historii i kulturu a nezapomeňte přitom navštívit galerie, divadlo a moderní aquapark. Užijte si hodinovou zábavu ve stylu pevnosti Boyard nebo vyřešte záhady v nové exit game – vybírat můžete mezi hororem, westernem a útěkem sériovému vrahovi. (http://www.pevnostuh.cz) Na přání vám na ****Hotelu u hejtmana Šarovce zajistíme také voňavé relaxační masáže.
  • Poutní Velehrad (pěšky 3,8 km) – významné duchovní centrum, místo církevních poutí a cyrilometodějských oslav. Klenot moravského baroka, trojlodní bazilika Nanebevzetí Panny Marie a sv. Cyrila a Metoděje s bohatě zdobeným interiérem, patří k nejvýznamnějším poutním místům u nás. Bazilika je celoročně volně přístupná. (http://www.vychodni-morava.cz/cil/194)
  • Hrad Buchlov (pěšky 3,9 km) – Hrad Buchlov je nejvýraznější dominantou moravského Slovácka, spolu s kaplí svaté Barbory tvoří oddechové a kulturní prostředí této oblasti. Řadí se k nejstarším hradům v České republice. Jeho počátky se datují do 1. poloviny 13. století. (https://www.hrad-buchlov.cz/)
  • Kaple sv. Barbory (pěšky 3 km) – raně barokní kaple sv. Barbory poblíž hradu Buchlov sloužila jako rodinná hrobka rodu Berchtoldů. Od kaple je krásný výhled na slovácké Dolňácko. Kaple je vzdálena od hradu Buchlov 1 km, tj. 15 - 20 minut pěší chůze a je otevřena v červenci a v srpnu, případně o poutích. (http://www.vychodni-morava.cz/cil/707)
  • Zámek a zámecká zahrada Buchlovice (5,3 km) – zámek patří k nejvýznamnějším barokním šlechtickým sídlům na území České republiky. Kvalita architektury, rozsáhlé sbírky, proslulí majitelé i důležitost v dějinách posledních let habsburské monarchie činí ze zámku místo významem daleko přesahující hranice českých zemí. (https://www.zamek-buchlovice.cz)
  • Archeoskanzen Modrá (8,9 km) – najdete jej na okraji vesnice Modrá v okrese Uherské Hradiště. Jedná se archeologický skanzen představující život obyvatel Velké Moravy. K jeho otevření došlo v roce 2004. (www.archeoskanzen.cz/)
  • Baťův kanál (11,7 km do nejbližšího přístaviště ve St. Městě) – po Baťově kanále se můžete vydat díky půjčovně lodí a hausbótů z Otrokovic až do Hodonína a slovenské Skalice. https://www.batacanal.cz/)
  • Památný strom sekvojovec obrovský v Chabaních (640 m pěšky či autem) – dlouhověký strom byl vysazen pravděpodobně hrabětem Zikmundem II. Berchtoldem někdy počátkem 70. let 19. století, jako jeden ze tří. Do současnosti přežil jen jediný. V tuhé zimě roku 1929 mu umrzl vrchol, následně v roce 1972 byl zasažen bleskem, kmen v celé délce podélně praskl a vrchol postupně uschl. Původní informační tabule u stromu udávala stáří 270 let, ale to je považováno za nepravděpodobné. Vzhledem k tomu, že v Evropě se začaly rozšiřovat až v polovině 19. století, je pravděpodobnější nižšího stáří. (http://itras.cz/sekvojovec-obrovsky-chabane/)